876_piano_keys.jpg 950_876_piano_keysgray.jpg 583_ses copy.jpg

Jingle

Günümüzde gelişen teknolojimiz sayesinde birçok şeyi başarıyoruz. Teknoloji sayesinde her alan kendi içinde gelişmekte ve büyümektedir. Ama bu gelişme ve büyümelerden kimsenin haberi olmazsa ve o ürün hakkında bilgi sahibi olmazsa gelişme tam anlamıyla olmaz. Eksik kalır. Bunların olmaması için artık gelişen teknoloji sayesinde birçok yeni çıkan ürünler insanlara hem duyuruluyor hem de tanıtılıyor. Böylelikle işletmeler de büyüyor gelişiyor. İnsanlar da yeniliklerden haberdar oluyorlar.

Birçok yenilikler olmakta her gün hayatımızda. Bu yenilikleri de reklamlar sayesinde tanıtıyoruz. Teknoloji sayesinde önce televizyonlar çıktı. Sonra televizyonlarda tanıtımlar yaygınlaştı. Bu tanıtımlar da gelişti günümüzde. Artık bu tanıtımları yapmak için birçok reklam şirketi bulunmaktadır. Reklamlar sayesinde tüketiciler her şeyden haberdar oluyor ve biliyorlar. Yeni çıkan ürünleri ve malları nerede ve nasıl bulabileceklerini biliyorlar. Reklamlar ile o ürün hakkında bilgi sahibi oluyor ve almak yada almamak istiyor.

Reklamlarda bazen kalıcı olamayabiliyor. Tüketicinin dikkatini çekmiyor. Reklam her kitleye hitap edebilmeli v ilgi uyandırabilmelidir. Bunun için artık reklamlarda da değişiklikler ve ilerlemeler kaydedildi. Jingle bunlardan bir tanesidir. Jingle kelime anlamı olarak reklam müziğidir. Reklamlarda eskiden sadece o ürünün adı ve ne olduğu söyleniyordu. Buda reklamların yeteri kadar dikkat çekmesini engelliyordu. Ama artık jingleler ile reklamlar daha dikkat çekici ve daha akılda kalıcı bir hal aldı.

Günlük hayatta hiç fark etmeden bir bakıyoruz ki ağzımızda bir jingle mırıldanıyoruz. Böylelikle reklamlar görmeyenler tarafından bile duyularak öğrenilebiliyor. Bu gelişim bu alanda birçok katkıyı beraberinde getirdi. Bütün reklam şirketleri mutlaka reklama uygun bir müzik yapıyor. Reklam vermek isteyen kişilerde artık afiş, broşür ve kartlar gibi reklam seçeneklerini tercih etmiyorlar. Gelişen reklamcılığı üreteciler de tüketiciler de tercih ediyor ve kullanıyorlar.

Mix Mastering

Mix Mastering

Tabi müziklerde kolay hazırlanmıyorlar. Sanatçılar ve müzikle uğraşanlar bir albüm çıkarmak için aylarca uğraşıyorlar. Her müzik çıkarılmadan önce bir düzenlenme aşamasından

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
Aranje

Aranje

Şarkılar hayatımızda anlam taşıyan öğelerden bir tanesidir. Şarkılar ile hüzünlenir. Şarkılar ile eğleniriz. Öyle ki dinlediğimiz bir şarkı bizi geçmişimizde gezintiye bile çıkarabilir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
Jingle

Jingle

Birçok yenilikler olmakta her gün hayatımızda. Bu yenilikleri de reklamlar sayesinde tanıtıyoruz. Teknoloji sayesinde önce televizyonlar çıktı. Sonra televizyonlarda tanıtımlar

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın